Göksu Mah. 679/18 sok. No:43
Buca / İZMİR
Skype Kullanıcı Adı:
Webyeri

destek@webyeri.com
info@webyeri.comHaklarınız koruma altında
Kullanıcı Sözleşmeleri

Barındırılması uygun bulunmayan içerikler

Webyeri.com olarak aşağıda belirtilen türde içerikleri sunucularımızda barındırılmasını ve bu tür amaçlar için bizden hizmet alınmasını uygun bulmuyoruz. Böyle bir durum tespid edildiğinde alınmış olan hizmet tarafımızca durdurulur.

Çocukların istismarına yönelik içerik

Çocuk cinselliği veya çocukların ruhsal ve bedensel istismarı yapan web sitesi sunucularımızda bulundurmak kesinlikle yasaktır. Tesbit edildiği taktirde haber verilmeksizin hesabınız silinir ve size para iadesi yapılmaz.

Yasadışı madde satışı ve yetiştiriciliği hakkında bilgi içerek web sayfası

Yasadığı maddeler ve uyuşturucular hakkında özendirme yazıları, üretme metodları paylaşımı, satmaya teşebbüs gibi içerik bulundurulması yasaktır.

Kasıtlı olarak belirli kişilere veya manevi değerlere hakaret eden içerik

Manevi değerlere ve kişi haklarına hakaret içeren sayfalar bulundurulması ve bu konu hakkında hakkında dava açılmış hesaplar için webyeri.com durdurma yetkisine sahiptir.

Korsan içerik barındıran web sitesi

Warez, korsan içerik, hacking programları ve buna benzer içerik bulundurulması, bu tür uygulamaların dağıtılması veya bir hacking girişimi için sunucunun paravan olarak kullanılması yasaktır.

Telif hakları ihlal edilmiş içerik

Yasa dışı mp3, film, kitap, program ve benzeri içeriği doğrudan sunucumuzda bulundurulması yasaktır. Dışarıdan linkler, bizim için hukuki süreç gerektirmeyeceği taktirde izin verilmektedir.

Spam eposta üretmek amacıyla kurulan sistemler.

Sunucularımızdan spam eposta yaymı yapmak kesinlikle yasaktır. Bunun için aynı anda atabileceğiniz eposta sayısını 200 olarak sınırladık. Eğer SPAM mail ürettiğiniz tespit edilirse eposta hesabınız ya da komple hesabınız durdurulur. Bu üretilen spam epostalar yüzünden sunucumuz popüler eposta sağlayıcıları tarafındna spam olarak işaretlenirse ve IP adresinin değiştirilmesi gerekirse hesaplarınızı tekrar geri kazanmak için bir miktar ceza ödeyebilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar kullanmak ve sunucuyu kasıtlı olarak yavaşlatmak.

Sunucuyu yavaşlatacak arka plan uygulamalar/scriptler ve Cronjob’lar bulundurmak yasaktır. Ayrıca limitsiz verilen trafik özelliğini kötüye kullanmak ve sürekli ağ trafiği oluşturan yazılımlar kullanmak da yasaktır. Sunucularımızda çok büyük boyutlu dosyalar barındırılması ve bunları paylaşıma acılması uygun değildir. Dosya paylaşım aracı olarak sunucularımız kullanılamaz. Eğer kasıtlı olarak Virüs içerek web sitesi, sisteme yüklenen tehlikeli yazılımlar ve arka planda çalışan uygulamalar tespit edilirse hesabınız silinir ve webyeri.com size para iadesi yapmaz.

Lisans hakları ihlal edilmiş ve yasadışı yolda edinilmiş script ve programlar

Lisans bedeli ihlal edilmiş bir script ya da başka bir program kullanıyorsanız şikayet durumunda hesabınız durdurulabilir. Tekrar açılması için lisans bedelini ödemeniz gerekebilir.

Sunucu Kullanım Limitleri

Aşağıda sıralanan kaynak kullanım limitlerinin değiştirilme hakkı webyeri.com’da saklıdır.

5 dakika için en çok 80% CPU ve RAM kullanılabilir.
Bir için izin verilen RAM maksimum 64MBdir.
Anlık en çok %50 sistem kaynakları kullanımı izni vardır.

Saatte gönderilebilecek en çok eposta 200 adetdir. Bu limit spam eposta gönderimini durdurmak için alınan önlemdir.
Tek seferde en çok 50 veritabanı bağlantısı yapılabilir.
Apache thread’ler için en fazla açık kalma süresi 1000 saniyedir.
Php dosya yükleme limiti 25MB’dir.

Günlük sistem kaynaklarının en çok %10’unu kullanabilirsiniz. Bu limitler web sitenizin yayınını durdurmaz, sadece performansı etkileyen limitlerdir. Her sitenin performanslı şekilde çalışabilmesini sağlamak ve sistem kaynaklarının adaletli kullanımı sağlamak için bu limitler uygulanmaktadır.

En fazla PHP sezon süresi 500 saniyedir.

Limitsiz Trafik ve Disk Alanı Kullanımı

Limitsiz olarak belirttiğimiz özellikler size bu konuda bir kısıtlama yapılmayacağını ancak bu kaynakların kullanımı sunucumuzun müsait kaynakları ile sınırlandırılması anlamına gelir.

Sınırsız verilen trafik özelliğinin kötü amaçlar için kullanımı engellenmektedir. Sunucu üzerinde kasıtlı olarak sürekli ağ trafiği kullanan uygulamalar bulundurulamaz.

Limitsiz Disk Alanı olarak size verilen disk kullanımı, sunucunun toplam disk kapasitesi kadardır. Sunucularda ortalama 4-6-8 adet 2 Terabyte diskler bulunmaktadır. Ancak sunucunun mp3 arşivi, film arşivi, program arşivi için kullanımı uygun değildir.

 Ücretsiz Hesap Taşıma Kuralları

Eski hosting hesabınızdan web sitenizi ücretsiz bizim sunucularımıza taşıma işlemi gerçekleştiriyoruz. Ancak bu işlem destek ekibiminiz yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 gün geçikebilir. Tek site taşıma işlemi ortalama 6-12 saat sürmektedir.
Taşınan sitenin tüm içeriği, eposta hesapları, veritabanı, arşivleriniz her şey eksiksiz olarak sitenizi taşıyoruz.
Ücretsiz taşıma hizmetimizden faydalanabilmeniz için minimum 1 yıllık hizmet satın almanız gerekmektedir. Reseller müşterilerimiz için ücretsiz taşınabilecek web sitesi adeti maksimum 10 adettir. Bundan fazlası için sitemizde bulunan taşıma dökümanlarından faydalanabilir ya da bu iş için bizden teklif isteyebilirsiniz.

Eski alan adınızın transfer edilmesi veya nameserver güncellemesi için asistanlık talep ederseniz alan adınızın kaydedildiği eski sitenizin bilgilerini ve şifrenizi bize iletmeniz gerekmektedir. Bu asistanlık hizmeti ücretsizdir.

Güvenlik Önlemleri

Sunucularımızda yüksek güvenlik önlemleri alınmıştır. Harici firewall ağ geçitlerinin yanı sıra sunucular güvenlik uygulamarı ile güçlendirilmiştir. Web sitenizin başkaları tarafından ele geçirilmesini önlemek için panel girişinde en çok 3 hata hakkı tanınmıştır. Fazla sayıda geçersiz şifre girildiğinde IP adresiniz 24 saat boyunca yasaklı kalır.

SPAM Politikası

Sunucularımızda Spam epostası dağıtılması yasaktır. Bu yüzden sunucuda SMTP kullanımı ve anlık eposta gönderim trafiği ile ilgili önlemler alınmıştır. Spam eposta gönderildiği tespit edilen müşterilerimizin hesaplarını durdurma hakkı webyeri.com’da saklıdır.

Gizlilik Politikası

Webyeri.com’a üye olurken kullandığınız kişisel bilgiler hiç bir maksatla başkalarına verilmez ve paylaşılmaz. Kayıt olduğunuz eposta adresine hiç bir maksatla SPAM eposta gönderilmez. Kişisel bilgilerinizin güvenliği Webyeri.com güvencesi altındadır. Sunucu ile ilgili hesap bilgileriniz sadece kayıtlı olduğunuz eposta adresinize gönderilir.

Webyeri.com Satış Sözleşmesi

Bu sözleşme, Webyeri.com’un sunmuş olduğu Hosting Hizmetlerinin satış ve kullanım şartlarını içermektedir. Müşteri ve Webyeri.com, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

1.TARAFLAR

Webyeri.com Web Hizmetleri Şirketi, sözleşmenin bundan sonraki bölümünde kısaca “Webyeri.com” olarak adlandırılacaktır.                                                                                                                                                       Adres: Çarşı Mah. Cumhuriyet cad. No:69 53650 İkizdere/Rize                                                                 Vergi Dairesi:                                                                                                                                                                       Vergi Dairesi Müdürlüğü Vergi Sicil No:

Müşteri:  Webyeri.com’un Hosting Hizmetini kullanmaya başlayan kişi veya kurum.                                            Ad/ Soyad / Unvan :                                                                                                                                                                  Adres:                                                                                                                                                                                  Vergi Dairesi :                                                                                                                                                                                Vergi Numarası :

 1. KONU

İşbu Sözleşme aşağıda türleri belirtilen hosting hizmetlerinden; müşterinin tercihi doğrultusunda herhangi birinin veya hepsinin Webyeri.net tarafından sağlanmasına ilişkin şekil ve şartları düzenlemektedir.

 • Alan Adı                                                                                                                                                                   • E-posta                                                                                                                                                                                      • Web hosting
 1. SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ

Müşteri’den ilgili hizmet bedelinin tahsil edilmesi doğrultusunda, müşteri Hosting Hizmetini kullanmaya başlar ve Sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme ödemesi yapılmış hizmet periyodu içerisinde geçerlidir ve süre sonunda ödemesi yapılacak hizmet periyodu süresince yenilenir.

Müşteri’nin Hak Ve Yükümlülükleri

Ø  Müşteri, online başvuru formu ile Webyeri.com’a ilettiği ve kayıtlara geçirilen bilgilerinin, bu sözleşmede yer alan bilgilerinin doğruluğunu beyan ve taahhüt eder. Müşteri bildirmiş olduğu bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı Webyeri.com’un sorumlu olmayacağını kabul eder.

 

Ø  Webyeri.com hizmet ile ilgili bilgi ve değişiklik talebinde bulunmaya yetkili kişi veya kişilerin irtibat bilgilerini iletecektir. Müşteri tarafından gelecek talepler, bildirilmiş olan yetkililer aracılığı ile iletilmemiş ise işleme alınmayacaktır. İrtibat bilgilerinde oluşacak değişiklikler Webyeri.com’a bildirilecektir. Aksi takdirde Webyeri.com sorumluluk almayacaktır.

 

Ø  Müşteri işbu sözleşme kapsamında Webyeri.com tarafından sağlanan hizmetlerin kullanım hakkının kendisine ait olduğunu ve hizmetin kullanımından doğacak üçüncü şahıs ve kurumlar tarafından yapılacak tüm taleplerin muhatabının kendisi olacağını ve bu nedenle Webyeri.com’u sorumlu tutmayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

Ø   Müşteri, kullandığı, gönderdiği, yayınladığı tüm bilgi ve beyanların yasal sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, Webyeri.com’un bu kapsamda herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını ve yürürlükte bulunan yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşteri kullanmakta olduğu hizmet dahilinde Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve Patentin Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili mevzuat hükümlerini ihlal etmemeyi işbu Sözleşme ile kabul ve taahhüt eder.

 

Ø   Müşteri’nin kendisine sağlanan hizmet üzerinden SPAM gönderimi, Virüs vb. zarar vericilerin dağıtımı ile ilgili aktiviteler gerçekleştirmesi, diğer bilgisayar veya ağlara yasadışı yollarla veya yetkisiz erişimi, üçüncü şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu gibi hallerin tespiti durumunda Müşteri’nin de menfaatlerini korumak amacıyla Webyeri.com Müşteri’yi bilgilendirerek hizmeti geçici olarak durdurma ve/veya sözleşmeyi fesih hakkına sahiptir. Müşteri bu sebeple oluşacak Webyeri.com’un uğrayacağı tüm zararları karşılamakla yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

 

Ø  Webyeri.com, yurt içi ‘‘.tr’’ uzantılı Alan Adları ile ilgili olarak ‘‘nic.tr’’ üzerinden gerekli işlemleri başlatır. Alan Adı tahsisi için gerekli olan ve ‘‘nic.tr’’ tarafından belirtilen belgelerin Webyeri.com’a eksiksiz olarak iletilmesi gerekmektedir. ‘‘nic.tr’’ kaynaklı gecikme nedeniyle hizmetin devreye girişinde yaşanabilecek gecikmelerden Webyeri.com sorumlu tutulamaz.

 

Ø   Müşteri, erişimi ile ilgili bir problemi veya hizmet ile ilgili sorusu olduğunda aşağıda bilgileri bulunan Webyeri.com destek hattına ulaşabilir. Müşteri, sorunlar için Müşteri Hizmetleri’ne mesai saatleri içerisinde arıza kaydı açtırabilir.

Webyeri.com Destek Hattı: destek@webyeri.com                                                                                                Webyeri.com Site Adresi: http://webyeri.com

 1. WEBYERİ.COM’UN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
 • Webyeri.com, Müşteri’nin yazılı onayı ve sözleşmenin eksiksiz olarak Webyeri.com’a ulaşmasından itibaren Müşteri’nin başvuru esnasında bildirdiği servisleri kendi sisteminde kurulumunu gerçekleştirir. İlgili ücretlerin online ödeme veya havale yoluyla tahsilatı gerçekleştirildikten sonra, müşterinin servislerini kullanıma açar ve müşteriyi e-posta yoluyla bilgilendirir.

 

 • Webyeri.com, hizmet sağladığı sunucular üzerinde yasal yükümlülükleri çerçevesinde gereken kayıt dosyalarını tutmaktadır. Müşterilerin tutmakla yükümlü olduğu kayıtlardan Webyeri.com sorumlu tutulamaz.

 

 • Webyeri.com, servislerinin sürekliliğinin sağlanabilmesi ve kamu yararının korunması amacıyla hizmetlerin kullanımı ile ilgili sınırlayıcı, düzenleyici veya önleyici tedbirler alma yoluna başvurabilir. Bu doğrultuda, müşterinin sözleşme kapsamında almış olduğu hizmetin aşırı yoğun trafik yaratması ya da aşırı kaynak kullanımı nedeniyle sunucu sürekliliğinin sağlanması ve diğer müşterilerin olumsuz etkilenmemesi için Webyeri.com, müşteriyi bilgilendirerek kısa süreli veya süresiz hizmet durdurma hakkına sahiptir.

 

 • İnternet üzerinden gelebilecek saldırı, virüs gibi kötü amaçlı eylemlere karşı Webyeri.com, sunucular bazında güvenliği sağlamak üzere gereken tedbirleri alacak olup, Webyeri.com hiçbir zaman bu tür eylemlerin tamamen engelleneceği garantisini vermez.

 

 • Webyeri.com kullanıcıların gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol, takip ve engellemek ile yükümlü değildir. Müşteri kendisine tanımlanmış olan hizmet dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, sağlanan hizmet kapsamında kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumludur.

 

 • Webyeri.com, hizmeti kapsamında müşteriye bir alan ve bu alan ile ilgili gerekli erişim platformunu sağlar. Müşteriye sağlanan alanda bulunan tüm verilerin teknik sorumluluğu da Müşteri’ye aittir. Webyeri.com Müşteri verilerine, sayfa kodlarına kesinlikle müdahalede bulunmaz. Bu nedenle verilerde meydana gelebilecek herhangi bir bozulma veya kayıptan Webyeri.com sorumlu tutulamaz.

 

 • Webyeri.com yasaların zorunlu tuttuğu sürelerde sunucu verilerini saklamaktadır. Ancak bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayabileceği veri kayıplarından sorumlu tutulamaz. Müşteri kendi verilerinin yedeğini almakla yükümlüdür.

 

 • Webyeri.com, Alan Adı hizmeti kapsamında almış olduğu Alan Adının yenileme dönemi gelmeden önce Müşteri’ye yenileme işlemi için onay e-postası gönderecektir. E-postada belirtilen süre dahilinde onay gelmemesine rağmen müşterinin, Webyeri.com sistemlerinde kayıtlı kredi kartı bilgisi hala geçerli ve ilgili kredi kartı için “tekrarlayan faturalandırmalar için kullan” seçeneği seçilmiş ise Alan Adı ilgili döneminde yenilenir. Müşterinin geçerli bir kredi kartı olmaması veya “tekrarlayan faturalandırmalar için kullan” seçeneğinin seçilmemesi durumunda Webyeri.com Alan Adı yenileme ücretini ilgili kuruma ödemeyecektir. Alan Adının yenilenmemesi nedeniyle yaşanacak hizmet kesintilerinden veya meydana gelebilecek zararlardan Webyeri.com sorumlu tutulamaz.

 

 • Webyeri.com’un müşteriye sunacağı hizmetler Webyeri.com’un sahip olduğu sunuculardaki teknik ve donanımsal özellikler ile sınırlıdır. Webyeri.com sunmakta olduğu hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarfedecektir.

 

 • Webyeri.com, yasal zorunluluk nedeniyle hosting hizmeti sağladığı sunucular üzerinde log dosyalarını 6 ay süre ile bulundurur.

 

 • Webyeri.com servislerin Müşteri’nin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez. Müşterinin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir servisin kullanımından veya kullanılmamasından dolayı oluşabilecek bir direkt veya dolaylı zararlarında Webyeri.com’un sorumluluğu, en fazla sağlanan servislerin toplam bedeli kadar olabilir.

 

 • Müşteri aldığı hizmetin faturasını adresine istediği zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlüdür, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşterinin panelinde fatura olarak yansıtılır. Eğer müşteri yansıtılan faturayı ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki urun ve hizmetler fatura ödenene kadar bloke edilir.

 

 • Müşteri bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

 

 1. HİZMET BEDELLERİ

v  Müşterinin başvurusunda seçtiği alternatif kullanımlardan biri sonucu belirlenen hizmet bedelleri, Müşteri’nin fiilen hizmet almaya başlamasının akabinde işlemeye başlar.

 

v  Müşteri’ye sunulan hizmetler ve bu hizmetler karşılığı olarak Müşteri’nin Webyeri.com’a ödeyeceği ücretler müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile sunulan teklif doğrultusunda belirlenir. Teklif işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz parçasıdır.

 

 

v  Müşteri Webyeri.com’dan almış olduğu her türlü hizmetin ödemesini, Webyeri.com’un hizmetinin başlangıcında kendisine internet üzerinden sunmuş olduğu kontrol paneli üzerinden yapacağını, bundan farklı şekilde yapılan hizmet ödemelerinden dolaylı yaşanan aksaklıklardan Webyeri.com’un sorumlu olmadığını peşinen kabul eder. Müşteri, Sözleşme’nin yürürlükte kaldığı süre boyunca, Webyeri.com’a tahsilat için bildirdiği kredi kartı bilgilerinin güncelliğinden sorumludur. Müşteri, kredi kartının son kullanma tarihinin değişmesi durumunda, bu bilgiyi Webyeri.com’a iletmek ile yükümlüdür.

 

v   Müşteri, Webyeri.com hosting hizmetleri ile ilgili kullanım ücretleri ve ilgili vergilerini (kullanılan hizmet içeriğine bağlı olarak) ödemeyi kabul eder. Ücretler, her hizmet dönemi başında peşin olarak tahsil edilecek ve buna müteakip hizmet faturası düzenlenerek Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu mevzuatlar gereği Webyeri.com’un geçmekle yükümlü olduğu e-arşiv ve e-fatura sistemlerindeki ilgili kurallara ve mükellefin vergi kanunundaki durumuna göre; e-fatura olarak e-fatura sistemine, arşiv faturası olarak kayıtlı e-posta adresine veya müşterinin tercihine bağlı olarak bildirmiş olduğu ikamet adresine e-arşiv faturası basılı olarak posta yoluyla gönderilecektir.

 

v  Webyeri.com her türlü ücretlendirme ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, Webyeri.com web sitesi yolu ile Müşteri bilgilendirilecektir. Müşteri’nin Webyeri.com hizmetlerinin kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir.

 

v  Müşteri’nin Webyeri.com’dan alacağı her türlü hizmet ( alan adı dahil) alımında veya hizmet dönemi yenilemesinde, ödeme önceden peşin olarak tahsil edilecek ve sonrasında fatura düzenlenecektir.

 

v  Müşteri, hizmet alımı sırasında, sisteme girdiği kredi kartından, yenileme döneminde hizmet bedelinin otomatik olarak çekileceğini ve para iadesinin yapılmayacağını, Webyeri.com sisteminde kayıtlı kredi kartından tahsilat yapılamamasından ve “tekrarlayan faturalandırmalar için kullan” seçeneğinin seçilmemesinden dolayı yaşanacak problemlerden ve/veya gecikmelerden Webyeri.com’un sorumlu tutulamayacağını kabul eder.

 

v  Müşteri, ödemesinin Banka Havalesi veya EFT ile yapması durumunda, banka dekontunun üzerine kendisine iletilen “sipariş numarası’nı (ID) veya “alan adını” belirterek, dekontu Webyeri.com e-posta yolu ile ulaştırmak ve ulaştığına dair yazılı teyidi almakla yükümlüdür. Müşteri’nin zamanında ödeme yapmaması, banka dekontunun Webyeri.com’a ulaşmaması yada eksik bilgilerle ulaşması, okunaksız olması vb. durumlarda alan adı ve hosting hizmetlerinin yenilemelerinin yapılmayacağını, sağlanan tüm hizmetlerden yaşanabilecek kesintilerden/gecikmelerden, Webyeri.com’un sorumlu olmadığını ve Webyeri.com’dan hiçbir zarar tazmini bulunmayacağını peşinen kabul eder.

 

v  İşbu sözleşme herhangi bir nedenle sona erinceye kadar, müşteri hizmet bedelini, ek teknik hizmetlere ait ücretler ve yasalarda belirtilmiş olan tüm vergi, resim ve harçlarla birlikte faturada belirtilmiş olan son ödeme gününe kadar öder. Aksi takdirde ek faiz durumu addedileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Webyeri.com, Müşteri’nin son ödeme gününde ödemeyi gerçekleştirmemesi halinde verilen hizmeti durdurma ve sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. Aboneliğin feshi halleri hariç, ödeme yapıldıktan sonra en geç yirmi dört saat içinde hizmetin sunumuna devam edilir.

 

v  Vadesi geldiği halde tamamı veya bir kısmı Webyeri.com’a ödenmeyen meblağlar, vade tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar faize tabi olacaktır. Faturada belirtilen son ödeme tarihini geçen ödemeler için, Webyeri.com tarafından aylık %4 oranında gecikme faizi uygulanır.

 

v  Hosting planıyla verilen trafik hakkının aşılması durumunda, Webyeri.com, Müşteri’ye trafik aşım bedeli yansıtacaktır. Ek trafik faturaları, her ayın ilk haftasında faturalandırılacaktır.

 

v  Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirası’na çevrilerek ödenir.

 

v  Ödemenin gecikmesi durumunda Webyeri.com kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

 

v  Webyeri.com müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

 

v  Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( colocation, dedicated, sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

 1. FESİH
 • Müşteri Sözleşme’yi, aylık hesap planlarında 5 iş günü önceden, yıllık hesap planlarında 10 iş günü önceden haber vermek şartı ile, Webyeri.com’a yapacağı yazılı başvuru (yetkili e-posta adresinden e-posta göndererek veya http://destek.webyeri.com adresinden kayıt açarak) yolu ile sonlandırabilir.
 • Müşteri’den aksi bir talep gelmediği müddetçe aylık hesap planlarına sahip hizmetlerine, son kullanım tarihinden 5 iş günü önceden, yıllık hesap planlarına sahip hizmetler, son kullanım tarihinden 10 iş günü önceden otomatik olarak yenilenerek hizmet faturası müşteriye gönderilecektir.
 • Sözleşmenin sonlanma talebine istinaden Webyeri.com müşterinin içinde bulunduğu kullanım dönemi takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır. Ancak bu durumda müşteri, Webyeri.com’dan hizmet almayacağı servis dönemi için ücret iadesi talebinde bulunamaz. Sözleşme’nin sona erdiği tarihte, Müşteri’nin Webyeri.com’a olan borçları, sonlanma tarihinde kredi kartı hesabından veya müşteri’nin yapacağı ödeme türünden tahsil edilecektir. Sözleşmenin müşteri tarafından sonlandırılması durumunda, müşteriye ait Webyeri.com’da bulundurulan bütün kayıtlar silinecektir.

 

 • Müşteri’nin işbu sözleşmeden doğacak borç ve sözleşmenin tümüne ilişkin taahhütlerinden herhangi birini zamanında yerine getirmemesi veya eksik yerine getirmesi, yükümlülüklerine uymaması nedeniyle Webyeri.com tarafından müşteriye yazılı bildirimde bulunmak suretiyle sunulan hizmetler durdurulabilir, Sözleşme feshedilebilir.

 

 • Müşteri, hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Webyeri.com’a herhangi bir kusur iletilemez. Webyeri.com, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Webyeri.com, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Webyeri.com’un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Webyeri.com hukuka aykırılık teşkil eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

 

 • Taraflardan herhangi biri diğerinin iflas davasına muhatap olması, iflas etmesi, tasfiyeye girmesi, ticari faaliyetlerinin durması halinde, sözleşmeyi derhal feshedebilir.

 

 • Müşteri firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde Webyeri.com aboneliği feshetme hakkına sahiptir.

 

 • Sözleşmenin herhangi bir nedenle feshi halinde Webyeri.com’un işbu sözleşme uyarınca feshin hüküm ve sonuçlarının doğduğu tarihe kadar ki alacaklarını talep hakkı saklıdır. Webyeri.com’un feshin hüküm ve sonuçlarının doğduğu tarihe kadar olan alacakları için müşteriye fatura göndermesi, fesih işlemlerinin yapılmasını durdurmaz ve sözleşmenin feshi müşterinin yapılmamış ödemeleri ile ilgili yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz.

 

 • Webyeri.com, müşteriye 10 iş günü önceden yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, Müşteri’nin Webyeri.com’a ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, Müşteriye iade edilir.

 

 • Müşterinin sözleşmeden veya Webyeri.com Servis Kullanım şartlarında belirtilen maddeleri ihlal etmesi, hizmet bedellerinin ödemesinin yapılmaması durumunda Webyeri.com, müşteriye sağlanan servisleri ve sözleşmeyi önceden haber vermeden sonlandırma hakkına sahiptir. Müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilemez.
 1. WEBYERİ.COM KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ

Aksi belirtilen durumlar hariç, Müşteri’nin yapacağı tüm işlemler ile ilgili olarak, Webyeri.com ticari defterleri ve şirket kayıtları geçerli sayılacaktır.

 1. ASKIYA ALINMA

Ø  Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde karşılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Webyeri.com, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

 

Ø  Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-posta hesapları bloklanarak gelen e-postalar geri çevrilir.

 

Ø  Sunucu üzerinde site basına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20’dir. %20’yi geçen kullanıcı hesapları, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. CPU oranlarını geçen internet siteleri ya da hizmetleri, Webyeri.com’un zor durumda kaldığı durumlarda müşteriye haber vermeksizin kapatması ya da iptal etmesi hakkına sahiptir.

 

Ø  Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

 

Ø  Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 ‘den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Webyeri.com sorumlu değildir.

 

Ø  Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 gün boyunca askıda bekletilir. 3. gün sonunda olacaklardan Webyeri.com sorumlu değildir.

Ø  Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde Webyeri.com müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

 

 1. MÜŞTERİ’NİN HAKLARININ DEVRİ

Müşteri, bu sözleşme kapsamındaki servislerini, Webyeri.com’un yazılı onayını almadan üçüncü şahıs ve kurumlara devredemez. Böyle bir devir işleminin gerçekleşmesi durumunda, Webyeri.com sözleşmeyi dilediği an, herhangi bir borç ödemesi yapmadan sonlandırabilir.

 

 1. SERVİS KULLANIM ŞARTLARININ KABULÜ

Müşteri, bu sözleşmeyi onaylayarak yürürlükteki “Webyeri.com servis kullanım şartlarını kabul etmiştir.”

Webyeri.com servis kullanım şartlarının güncel ve geçerli hali, Webyeri.com’un http://webyeri.com adresine sahip web sitesinde yayınlanmaktadır. Söz konusu servis kullanım şartları aynı zamanda işbu sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

 1. SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ

Müşterinin başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Webyeri.com’un http://webyeri.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Webyeri.com servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

 1. ZORUNLU SEBEPLER

Zorunlu sebepler, sözleşmenin yapıldığı sırada mevcut olmayıp sonradan gerçekleşen, taraflarca öngörülmeyen ve tarafların kontrolü dışında gelişen ve yükümlülüklerini yerine getirmelerini engelleyecek nedenler ile genel grev, lokavt, savaş, terör, deprem, sel, doğal afetler, yangın ve benzeri hallerdir.

Aşağıda belirtilen durumlar ve zorunlu sebepler kapsamında verilen hizmette oluşacak aksamalarda Webyeri.com sorumlu olmayacaktır. Bu durumların devamı müddetince taraflardan hiçbiri diğer tarafın edimini yerine getirmemesinden dolayı herhangi bir tazminat veya hak talebinde bulunamaz.

 1. Webyeri.com’in Müşteriye bildirerek gerçekleştireceği kurulum, bakım, destek ve düzenleme çalışmaları,
 2. Müşterinin kasıt ve ihmalinden kaynaklanan arızalardan dolayı oluşacak kayıp ve zararlar,

iii.                Webyeri.com’ten kaynaklanmayan, Türk Telekom veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan arıza, gecikme vb sorunlar,

 1. Hizmete ilişkin kullanılacak platformlar üzerinden gelebilecek saldırılar ve bunların sonuçları,
 2. Müşteri sorumluluğunda olan cihazlar ve kablolamadan kaynaklanan arızalar,
 3. Cihazlar üzerinde Webyeri.com’in bilgi ve onayı dışında, Müşteri veya üçüncü kişiler tarafından yapılan konfigürasyon değişikliğinden kaynaklanan sorunlar.

Zorunlu sebeplerin sona ermesinden sonra sözleşmenin uygulanmasına devam edilecektir. Ancak zorunlu sebepler 30 (otuz) günü aşan bir sürede son bulmamışsa, müşteri sözleşmeyi tüm borçlarını ödemek kaydı ile feshedebilir.

 1. GİZLİLİK

Taraflar işbu Sözleşmenin ifası kapsamında birbirleri hakkında öğrenecekleri her türlü gizli bilgiyi yasal bir zorunluluk olmadıkça üçüncü kişilere açıklamamayı ve istihdam ettikleri yardımcı kişilerinin de bu hususa uymalarının sağlanması için ellerinden gelen önlemleri almayı ve gerek sözleşme yürürlükte bulunduğu sürece ve gerek sona erdikten sonra en az 5 (beş) yıl birbirleri ve birbirlerinin sorumlu şahısları aleyhinde herhangi bir beyanda bulunmamayı kabul ve taahhüt etmişlerdir. Taraflardan hiçbiri diğer tarafın önceden yazılı onayı olmaksızın, herhangi bir tanıtım veya yayımda diğer tarafın ticari markalarını, unvanlarını kullanamaz.

 1. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İstanbul İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 1. DİĞER HÜKÜMLER

Vergi: İşbu sözleşmeden kaynaklanan manga vergisi ve türlü vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler Webyeri.com tarafından ödenerek, ödenen tutarın yarısı müşteriye ayrıca faturalanır. KDV, ÖTV ve ÖİV oranlarında hükümet kararlarına bağlı olarak meydana gelebilecek değişiklikler ve yeni çıkabilecek olası vergi oranları müşteriye yansıtılacaktır.

Tebligat: Tarafların yukarıda sözleşmenin başlangıç kısmında belirtilmiş oldukları yasal tebligat adresleri olup, meydana adres değişiklikleri karşı tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe mevcut adrese yapılan tebligat geçerli sayılacaktır.

Ayrılmaz Ekler: Aşağıda yazılı ekler işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. Webyeri.com’un İmza Sirküleri müşterinin İmza Sirküleri Ek-A Hizmet içeriği ve hizmet ücretlerine ilişkin teklif formu Servis Kullanım Şartları İşbu sözleşme 15 madde içermekte olup, bir adet asıl nüsha düzenlenmiş ve…………………………. tarihinde, taraflarca imza edilerek yürürlüğe girmiştir. Asıl nüsha, Webyeri.com nezdinde, suret ise müşteri tarafından muhafaza edilecektir.

        Müşteri Onayı                                                                             Webyeri.com Onayı

Şirket Yetkilisinin Adı Soyadı:                                                   Şirket Yetkilisinin Adı Soyadı:

Para İade Politikası

Kötü amaçlı kullanımı önlemek için para iadesi için bazı önlemler alınmıştır.

Hiçbir ücret ödemeden sunucularımızı kullanmak ve memnum kalınırsa ödeme yapmak gibi teklifler değerlendirilmeyecektir. Hizmet alınılabilmesi için ilgili ürünün en az 1 aylık bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

İade istemeden önce neden ürünü iade etmek istediğinizi belirten bir eposta göndermenizi gerekmektedir. Keyfi iadeleri önleyebilmek için aldığınız hosting paketinde birkaç gün web sitesi barındırmanız gerekmektedir. Bu web sitesi hemen hazırlanmış bir site olmaması ve en azından 50-100TL bir değere sahip olması gerekmektedir.
İade istemeden önce lütfen sorununuzun giderilmesi için destek ekibimizden iletişime geçiniz. Hiç aktif olmayan hesaplar için iade işlemi yapılamaz.

Ödemeleri Online yapan kullanıcılar için iade işlemi 6 saat içinde gerçekleşir. Ödemeyi Havale/EFT ile yapan ve iadesini bu şekilde isteyen müşterilerimiz için iade mesai saatleri içerisinde gerçekleşir.
Banka transferi ile yapılan iade işlemlerinde bankanın uyguladığı havale/eft kesintisi uygulanır, Provizyon iptalinde kredi kartı kesinti uygularsa bu da müşteriden düşülür.

İade olamayacak hizmetler

Tescil edilen alan adları da, alan adının geri iadesi yapılamayacağı için bu ürünün iadesi yapılamaz. Alan adı sizin adınıza kayıt olduktan sonra 1 yıl açık durur. Eğer isterseniz whois bilgilerini gizleyebilir ya da başka bir yere transfer edebilirsiniz.

Kısmi İadeler

Sanal sunucu ve fiziksel sunucu iadelerinde bir aylık bedel iadesi mümkün değildir. Müşteri 12 aylık hizmet almış ise bir ayı düşülüp geri kana tutar iade edilir.
Dedicated sunucu iadesinde datacenter tarafından istenen kurulum ücretinin iadesi mümkün değildir.

Satın aldığınız websitesi tasarımı, sunucu bakım  hizmeti gibi teknik hizmetler ile ilgili size sunulan destek ve tasarım hizmetleri iadesi yapılmaz. Ancak karşılıklı anlaşılarak kısmi iadeler yapılabilir.